Duben 2018

Budujete nový dětský pokoj?

16. dubna 2018 v 20:57
Máte malé dítko a už je na čase, abyste mu vytvořili jeho vlastní prostor? Je to těžké rozhodnutí, protože tím pomůžete jeho představivosti. Bude to místo, kde se mu budou zdát sny, kde bude zažívat nejedno dobrodružství. Navíc nezastavíte jeho růst a po čase budete muset přemýšlet znovu. Zkuste vzít v potaz kompromis a vytvořte mu prostor, který tak trochu poroste s ním. A zároveň bude v každé fázi jeho života útočištěm i dějištěm dobrodružství.

Jaký pořídit nábytek?Je jasné, že malé dítě nepotřebuje velký psací stůl, knihovnu a dospělou postel. Tím byste u něj neobstáli a hlavně nic z toho zatím nevyužije. U nábytku myslete trochu dopředu, ale nepřehánějte. Není nutné kupovat postel jako formuli nebo jiné auto. Z té rychle vyroste a navíc ho i může přestat bavit. Přemluvte ho spíš k barevné výmalbě - namalujte jeho oblíbený motiv na zeď nebo sežeňte nálepku.

Na trhu teď najdete spoustu hravých nápadů. U postele myslete na výšku, aby se mu z ní dobře slézalo. Nezapomeňte na stoleček s židličkou a hrací centrum, kam umístíte koberec nebo pěnové čtverce. I malé byty Praha dokážou najít prostor pro dětský svět.

Důraz na barvy a dekorace

Současné trendy přejí dětským dekoracím. Ať jsou to přímo hračky nebo nejrůznější doplňky do pokojíčků. Na internetu jich najdete spoustu, můžete tam načerpat nejednu inspiraci. Co se barev týče, na zdi můžete použít nějakou z pastelových barev, které se dobře kombinují, příjemně zateplují prostor a nijak nedráždí.

Pronájem bytu Praha můžete dítěti zpestřit umístěním stanu do pokojíčku. Ty jsou také velmi oblíbené a při troše zručnosti si ho dokážete vyrobit i sami. To samé platí pro domečku, který sestává z konstrukce a naplnění polštáři a matrací.

Nechte dítě rozhodovat

Nejlépe vám s výběrem pomůže samo dítě. Pokud je ve věku, kdy s vámi komunikuje, zapojte ho. Třeba domy na prodej Praha dávají prostor mnohem větší představivosti. Dítě bude mít zodpovědnost a hrou si samo vybere barvy i vybavení.